Hizmet Birimleri

Öncelikli Sektörler: Makine ve Yedek Parça Üretimi

Mobilya Ortak Kullanım Merkezi

Amasya’da yaklaşık 400 işletme ahşap, ahşap ürünleri, mobilya ve otomotiv sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Bu sektörler doğru teknoloji kullanarak kendini yenileyen, sürekli değişen ve gelişen sektörlerin başında geliyor. Bu tesis bölgedeki ortaklık kültürü ve girişimcilik ruhunun da geliştirilmesine katkı sağlayacak. Tesiste hem son teknolojiye sahip hem de tasarımdan üretime tüm ağaç işlerinin yapılabileceği atölyeler bulunacak, üretim sırasında KOBİ’lerin zorluk çektiği konular için çözüm bulunmasına da katkı sağlayacak. Amasya mobilya markası ile sadece yerel de değil ulusal Pazar da mobilya sektörü konumlanacaktır. Amasya mobilya markası ilin kültürel özelliklerini yansıtan ve ildeki mobilya üretiminde katma değeri yüksek ürünler üretilmesi için esnafımıza yol gösterici olacaktır.

Öncelikli Sektörler: Makine ve Yedek Parça Üretimi

Ortak kullanım altyapısının işler hale getirilmesi

Oto tamir OKM bölümünde ağır araçlar ve binek otomobiller için şasi düzeltme ve ağır araçlar için fren testi hizmetleri sağlayacak. Bu sayede esnafın hizmet kalitesinin artırılması özellikle ilimizde olmayan ağır araçlara yönelik hizmet ile önemli bir ulaşım noktası olan Amasya’da ağır araçların tamirinin yeniden Amasya’da yapılması ile esnafın gelirlerinin artırılması hedeflenmektedir. Ayrıca oto tamire yönelik teknik eğitimler ile ilimizdeki iş gücü ihtiyacının karşılanması hedeflenmektedir.

Öncelikli Sektörler: Makine ve Yedek Parça Üretimi

İş geliştirme hizmetlerinin sağlanması

Sürekli danışmanlık ve eğitim hizmetleri ile işletmelerin üretim yöntemlerini geliştirmesine, tasarım çeşitliliğine, kurumsallaşmaya, markalaşmaya, üretimin kalitesinden, istihdamın artmasına kadar çok ciddi katkılar verecektir.